Atypický nábytek
Biedermeier
Zakázková výroba
Interiery
Repliky
Kožená moderna
Práce s kůží
Kubismus
Starožitný nábytek a červotoč
Peří
Moderní nábytek
Látkové tapety
Řezbářství
Výplety
Restaurování
Žíně a žíněné matrace


 Naše nabídka

Zhotovení a opravy čalounění nábytku, modeního i starožitností (původním klasickým technologickým postupem), včetně restaurátorských prací, řezby, dýhování, intarzie, politury, truhlářské výroby nábytku na zakázku, práce s kůží.

Pro hotely a restaurace zajistíme vybavení nábytkem (i selským bez čalounu), dekorační práce v interieru (látkové tapety, závěsy, záclony).

Poradíme, jak se účinně zbavit červotoče.

V nabídce máme přes 100 vzorků potahových látek.

Využijte nabídku konzultace zdarma.

Rádi Vám poradíme.

 Atypický nábytek

Čalounění atypických kusů nábytku vyžaduje vysokou pečlivost provedení, náročnost časovou, ale i fantazii. Ke kusovému nábytku přistupujeme opravdu jako ke klenotům.
 Biedermeier

Biedermeier nábytek se stává v poslední době nejvyhledávanějším. Pokud je pečlivě zrestaurován po truhlářské stránce, přistoupí na řadu čalounický mistr, aby vytvořil nové čalounění za použití klasických postupů a materiálů. Pouze takto získá nábytek svou cenu.

 Zakázková výroba

Zakázková výroba dle Vaší fantazie. Spolupracujeme s několika významnými truhlářskými dílnami…… Selský, moderní, atypický, nábytek na míru.

 Interiery

Kompletní interiérové zařízení restaurací na zakázku: židle, stoly, lavice, boxy, paravany, barové pulty, obložení dřevem, selský styl… Pro pensiony, hotely a zámky: Látkové tapety, přečalounění postelí, matrace…..
 Repliky

Výroba replik je zajímavá z hlediska uchování starých slohů pro další generace. Čalouníme převážně klasickým způsobem s použitím klasických materiálů.

 Kožená moderna

Oprava či nové čalounění do kůže je investicí do budoucna.. Dodávky kůží do nás jsou převážně z Čech a Slovenska, jsou kvalitní, v mnoha barevných odstínech. V případě nižší cenové zátěže lze kombinovat s koženkou.

 Práce s kůží

Kůže je kvalitní přírodní produkt, který se snadno udržuje. Pracujeme s kvalitní kůží od nás i ze Slovenska, v různém barevném provedení, lze zařídit i individuální požadavky na odstín.
 Kubismus

Kubismus je sloh velice zajímavý a individuální, a proto k tomuto nábytku přistupujeme se ctí a respektem, a dbáme na vysokou kvalitu provedení čalounění.

 Starožitný nábytek a červotoč

Starožitný nábytek je potřeba opravit, zrestaurovat dřevo, zhotovit čalounění, vybrat tu pravou látku dle slohu. Pokud je v nábytku červotoč, poradíme, jak na něj. Nejlépe napadený kus nábytku nechat ozářit, a následně chemicky ošetřit.
 Peří

Polštáře s peřím bývali oblíbené a příjemě se na nich sedělo. Základem polštářů je tak jako v peřinách sipek. Peří používáme drané, prachové, případně takové jaké si přinesete, ale vždy je potřeba jej dát vyčistit.
 Moderní nábytek

Látka na Vaší sedací soupravě dosloužila? U nás si vyberete nový potah z více než 100 vzorků látek od kvalitních českých výrobců. Různé materiály, rozmanité barvy se zajímavými designy.
 Látkové tapety

Látkové tapety jsou velice dekorativní potah stěn, který báječně izoluje nejen teplo, ale i zvuk. Dýchne na Vás atmosféra starodávných časů.
 Řezbářství

Řezbářství a práce se dřevem je nedílnou součástí restaurátorství. Při opravách starožitného nábytku jsou řezbáři nepostradatelnými partnery.
 Výplety

Jedním z nejzajímavějších "čalounění" je výplet, známý především z židlí Thonet. Tomuto řemeslu se věnuje pouze několik lidí v republice. Rádi Vás s nimi seznámíme, aby Vám opravili třeba takovéto křesílko.
 Restaurování

Restaurováním dřeva a čalounění si získá nábytek půvab a krásu. Využijte naší nabídku výborných restaurátorů dřeva, my dodáme čalounění, a nábytek opět získá svůj šarm.

 Žíně a žíněné matrace

Základem čalounění starožitného nábytku jsou pera, dále juta, tzv. africká tráva, vata a žíně. Koňské žíně dávají sedákům pružnost a měkost a jsou nezbytnou součástí klasického čalounění. Žíně jako takové používáme do nábytku i nadále, avšak zakázková výroba žíněných matrací je u nás od roku 2013 ukončena.